Sık Sorulan Sorular

istanbul hacamat

Sık Sorulan Sorular
Hacamat Nedir?
Belli bölgelere ait belli noktalara, uyarı verilmek sureti ile problemli bölgenin iyileştirme gücünün açığa çıkarılmasıdır.

Periyodik yapılan Hacamatla kişiyi hangi hastalıklardan korur?
En önemlisi bu kişi asla kanser olmaz. Damar tıkanıklığı, kalp hastalıkları, Alzheimer, karaciğer hastalıkları, akciğer hastalıkları, hormonel bozukluk gibi hastalıklardan korunur.

Hacamatın sigaraya etkisi var mıdır?
Hacamat sigara bıraktırmak için yardımcı olarak uygulanır Fakat sigaranın vücuda bıraktığı zehir’i tamamen temizler öyle ki bu kişi o ay hiç sigara içmemiş gibi olur.

Hacamat en çok hangi hastalıklarda etkilidir?
Hacamatın %100 fayda sağladığı hastalıklar Varikosel, şeker, tansiyon, migren, sinüzit damar tıkanıklığı, kolesterol, pcos, mide, kolon, kalp, karaciğer, bel fıtığı, guatr, hemoroit, diz hastalıkları gibi

Hacamat migren, sinüzit veya başağrısı tedavi edilebilir mi?
Migrenin ve sinüzitin tek tedavisi hacamattır. Hacamat ile migren, sinüzit ve baş ağrılarına neden olan arızalı damarlar onarılır. Arızalar onarılınca dolaşım düzene girer. Bu sayede kişi ömür boyu baş ağrılarından kurtulur.Hacamatın migren ve sinüzite etkisi %100 dür.

Hacamat her hastalıkta etkilimidir?
Hacamat 100’e yakın hastalıkta etkilidir. Doğuştan gelen, genlerden ve kromozom bozukluklarından kaynaklanan hastalıklarda etki etmez. Maalesef bu gibi hastalıkların hiçbir şekilde tedavisi bulunmamaktadır.

Hacamatın tedavi süresi ne kadardır?
Hacamatta sabit olan tedavi süreleri olduğu gibi, hastalığa ve hastanın durumuna göre değişen tedavi süreleri de vardır. Örneğin; Varikosel, Migren gibi hastalıkların tedavisi sabittir. Hastaya verilen sürede iyileşir.

Bel yâda boyun fıtığını Hacamatla nasıl tedavi eder?
Bu kemiksel bir hastalık.
Bel fıtığının neden olan şey kemiklerin kanla yeterince beslenememesidir. Bu bölgelere yeterli kan akışı sağlanırsa, kan hasarlı kemikleri onarır, patlamış fıtıkları temizler.

Herhangi bir hastalığımız olmadığı halde hacamat yaptırabilirmiyiz?
Hasta olmayan biri düzenli olarak hacamat yaptırırsa bu kişi kanın kirlenmesinden dolayı meydana gelen birçok hastalıktan korunur.Örneğin;kolesterolü yükselmez, tansiyonu çıkmaz, karaciğer hastalıklarından korunur.

Sülüklerde kirlenmiş kanı almıyorlar mı neden hacamat?
Hacamatın kullanımı farklıdır, sülüğün kullanımı farklıdır. Hacamat kılcal damarlarla alakalı sonuca gider. Ayrıca her neşter darbesi bir siniri uyararak beyne sinyal gönderir.Tesiri bu yönde olur. Sülük atardamar ve toplardamarlara tek noktadan tesir eder kan durmadığı için sonuç biraz uzayabilir.

Psikolojik rahatsızlığım var hacamat faydalı olurmu?
Bize gelen hastaların sayısı çok fazla, kişinin durumuna göre 2 veya 3 seyansta %80 %90 oranlarda Allah’ın izni ile sonuç alıyoruz.