Hacamat Noktalarının Faydaları

bayan hacamatci

Hacamat noktalarının faydaları

Kafatasına yapılan hacamat, fikir üretme, asabiyet, unutkanlık, odaklanamama ve Parkinson, Alzheimer, MS gibi beyinsel rahatsızlıklara iyi gelebilmektedir.

Omuz noktalarına hacamat yapılması da bronşit, nefes darlığı ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelebilmektedir.

Mideye hacamat yapılması korku, panik atak, kalp hastalıkları, kekemelik gibi sorunlara iyi gelebilmektedir.

Bacak bölgesine hacamat yapılması da ilk başta romatizmal ağrılar olmak üzere varis, tansiyon, siyatik, gut, böbrek hastalıkları ve idrar yolu gibi sorunlara iyi gelebilmektedir.

Hacamat manevi rahatsızlıklara da iyi gelebilmektedir. İnsanoğlu olarak maalesef sadece bedensel rahatsızlıklarla uğraşmıyoruz, manevi rahatsızlıklarımız da olabiliyor. Özellikle kalp arkasından yapılan hacamat vesveseye şifadır. Manevi hastalıklarda sırt, kalp hizası ve karaciğer noktalarına yapılan hacamat oldukça iyi gelebilmektedir.

Hacamattan önce ve sonra nelere dikkat edilmelidir?

Hacamat aç karnına yapılmalıdır ve aşağı yukarı üç saat önceden yemek ve içmek bırakılmalıdır.

Hacamatın tok karnına yapılması birçok hastalığa neden olabilmektedir.

Hayvansal gıdalarda protein olması dolayısıyla kan dolaşımını yavaşlatır. Bu yüzden hacamattan önceki yirmi dört saat hayvansal gıda alınmamış olması gerekir.

Hacamattan sonra iki saat kadar bir şey yememek gerekir. Hacamattan sonra iştahın açılması doğaldır ama günü hafif gıdalarla geçirmek hacamatın faydasını arttırır.

Hacamattan sonra tavsiye edilen şeylerden biri de sirkeli su veya bal şerbeti içmektir. Her ikisinin de ortak özelliği damarları açmasıdır.

Hacamattan iki ya da üç saat sonra banyo yapılabilir, su temiz olduğu sürece sorun yoktur. Mikrop kapılmaması için göl, deniz, akarsu gibi yerlere iki gün sonra girilmesi gerekmektedir.